Nasze Realizacje

Aplikacja planowania dostaw do Gastro LSI

Aplikacja planowania dostaw do Gastro LSI
Klient
Karczma Biesiada
Lokalizacja
Stalowa Wola
Produkt
Aplikacja delivery dla kierowców
Platformy
desktop, android
Integracje
Gastro LSI

Wykorzystane produkty

SVG

Android

Aplikacja kierowcy pracuje na każdym urządzeniu z Androidem

SVG

Raspberry pi

Ekran kierowcy w siedzibie firmy powstał jako aplikacja webowa pracująca w przeglądarce.

Podejmowanie nowych wyzwań i przeprowadzanie prawie niemożliwych integracji to ulubiona część pracy naszego zespołu IT. Dla Karczmy Biesiada w Stalowej Woli stworzyliśmy aplikację, która pomaga zarządzać dostawami posiłków na wynos. Dzięki pobieraniu danych na żywo z systemu LSI Gastro stworzyliśmy narzędzie, które nie tylko wyświetla zamówienia na dowóz na specjalnym ekranie dostaw, ale też pozwala wysłać je do tableta w pojeździe kierowcy oraz wysyła powiadomienia SMS do klientów o rozpoczęciu dostawy ich posiłków. 

Cel i założenia projektu

Wsparcie pracy dostawców jedzenia. Automatyczne planowanie tras w oparciu o czas oczekiwania i lokalizację klienta. Optymalizacja tras tak, aby maksymalnie zwiększyć wydajność i skrócić czas dostawy. 

Lista oczekujących zamówień na ekranie dostaw

Opracowana przez zespół Magico komunikacja z bazą danych nie wpływa na działanie oprogramowania LSI Gastro. Zamówienia pobierane są w czasie rzeczywistym w momencie otwarcia rachunku typu "Na wynos z dowozem".

Wyświetlane wraz z mapą na specjalnie przygotowanym ekranie pozwalają kierowcy w szybki sposób zapoznać się z oczekującymi zamówieniami. System wyświetla informacje o rachunkach wraz z:

czasem od otwarcia rachunku
adresem dostawy zamówienia
numerem telefonu klienta
listą pozycji na rachunku
kwotą i formą płatności

Planowanie trasy kierowcy

Planowanie trasy kierowcy wraz z możliwością zmiany kolejności dostawy posiłków. System oblicza długość trasy oraz przybliżony czas przejazdu. 

Wybór pojazdu dla trasy

Aplikacja dostaw jedzenia obsługuje wiele pojazdów dostawców. Rozpoczynając trasę operator wybiera pojazd lub kierowcę, który realizuje zamówienie. 

Aplikacja dla kierowcy na tablecie lub smartfonie

Aplikacja .apk możliwa do zainstalowania na dowolnym urządzeniu z systemem Android. Po przypisaniu trasy do pojazdu wyświetla kierowcy punkty, we wcześniej ułożonej kolejności. Posiada możliwość szybkiego uruchomienia nawigacji w Mapach Google oraz wykonania telefonu bezpośrednio z naszego urządzenia. W połączeniu z zestawem głośnomówiącym samochodu może całkowicie zastąpić oddzielny telefon kierowcy.

Oznaczanie zrealizowanych zamówień

Po dostarczeniu zamówienia i powrocie do samochodu kierowca oznacza zamówienie jako gotowe. Wpis znika z tabletu kierowcy, a na ekranie dostaw w restauracji zamówienie zostaje oznaczone notatką DOSTARCZONE. Dzięki temu obsługa w lokalu ma wiedzę, kiedy kierowca jest w tracie, które zamówienia już dostarczył lub czy wraca właśnie do firmy. 

Wiadomość sms o dostawie dla klientów

Przy wyjeździe z firmy system automatycznie wysyła wiadomości sms do klientów. Ich treść możemy konfigurować dowolnie. W tym przypadku system Magico wysyła sms o treści "Twoje zamówienie właśnie wyruszyło w drogę do Ciebie. Forma płatności: gotówka, kwota 75.50 zł. Życzymy smacznego!"

Lokalizacja GPS przesyłana przez aplikację

Ekran dostaw w restauracji na żywo wskazuje aktualną pozycję samochodów dostawców. Informacje o aktualnych współrzędnych przesyłane są przez aplikację kierowcy zainstalowaną na tablecie.

Statystyki i podsumowanie finansowe

Statystyki dostaw, średni czas dostawy, suma ilości tras i ilości zamówień. Podsumowanie finansów z podziałem na formy płatności. 

Potrzebujesz podobny projekt?

Chętnie porozmawiamy o Twojej aplikacji.

Image Description

Zobacz inne realizacje

Wykonane z wielkim profezjonalizmem i całym sercem.

Image Description
Logo

Sklep internetowy oficjalnego dystrybutora Huawei. Zintegrowany z stanami magazynowymi dostawców.

Image Description
Logo

Biznesowa sesja dla gabinetu osteopatii i fizjoterapii Osteomed. Zdjęcia wnętrz, zespołu oraz sceny sytuacyjne.

Image Description
Logo

Nowy serwis internetowy oraz sklep online z e-bookami opracowany dla Poradni Dietetycznej Dietolinia.