Fałszywe smsy o domenach - nie daj się nabrać!

Image Description
Bartłomiej Banaczyk
4 czerwca 2018
Share:

Od kilku lat w branży domen internetowych można zaobserwować niepokojący proceder naciągania osób indywidualnych i firm na dodatkowe domeny. Jeżeli na Twój telefon przyszedł sms o wygasającej domenie - koniecznie skontaktuj się z Twoim operatorem domen lub osobą, która się nimi dla Ciebie opiekuje. 

Uprzejmie informujemy, że nazwa domeny (…) nie została opłacona na kolejny okres rozliczeniowy i jest w trakcie 14-dniowego wygasania. Usługi z nią związane przestaną być wkrótce dostępne. Koszt odnowienia na kolejny rok wynosi 99zł netto. Zadzwoń pod nr 22 270 63 91 (Infolinia 801 06 63 91) lub odeślij ‘Kontakt’, oddzwoni konsultant. Z pozdrowieniami, zespół Domeny365.eu.

 

Smsy takiej treści wysyłane były przez kilka lat do dziesiątek różnych firm i instytucji. Próba oszustwa charakteryzuje się przede wszystkim faktem, że firma domeny365.pl próbuje sprzedać domeny, których klient w danym momencie nie posiada, a która jest jedynie podobna do posiadanego przez niego adresu.

Szczegółowo ujął ten temat portal niebezpiecznik.pl w artykule: SMS-y od domeny365.eu -- nie dajcie się nabrać. Redakcja niebezpiecznika opisała proces oraz na bieżąco aktualizuje wpis o nowe wątki pojawiające się w tej sprawie. 

O autorze

Image Description

Bartłomiej Banaczyk