Zmiana konfiguracji serwera w Mozilla Thunderbird

Image Description
Bartłomiej Banaczyk
27 kwietnia 2021
Share:

Aby zmienić ustawienia konfiguracji serwera w programie Mozilla Thunderbird należy wykonać następujące kroki. Adres serwera w Thunderbirdzie ustawiony jest w dwóch miejscach. Osobno dla poczty wychodzącej i przychodzącej.

Krok 1

Kliknij na ikonę menu (hamburder) w prawym górnym rogu programu i wybierz pozycję “Konfiguracja kont”.

Krok 2

Wybierz konto pocztowe, dla którego chcesz zmodyfikować ustawienia, a następnie kliknij pozycję “Konfiguracja serwera”.

Krok 3

W polu o nazwie “Nazwa serwera” wpis adres otrzymany od zespołu Magico. Np. s135.cyber-folks.pl. Jeżeli potrzebujesz - zmodyfikuj inne dane.

Krok 4

Po zmianie adresu serwera poczty przychodzącej należy zmodyfikować również adres serwera poczty wychodzącej. Aby to zrobić, na samym dole listy kont pocztowych znajdziesz opcję “Poczta wychodząca”.

Krok 5

Klikając na kolejne pozycje z listy odnajdź adres przypisany do Twojego konta pocztowego. Informacje o przypisanym adresie znajdziesz w tabelce poniżej listy adresów.

Następnie kliknij na przycisk “Edytuj” dostępny w prawej kolumnie.

Krok 6

W polu opisanym jako “Nazwa serwera” wpisz adres otrzymany od zespołu Magico.


Po zatwierdzeniu zmian i restarcie programu - Mozilla Thunderbird będzie korzystać z nowy ustawień serwera dla Twojej poczty e-mail.

O autorze

Image Description

Bartłomiej Banaczyk

Właściciel Agencji Kreatywnej Magico. W branży interaktywnej od 10 lat. Specjalista z zakresu marketingu interaktywnego oraz optymalizacji stron (SEO). W Magico zajmuje się kontaktami z klientami oraz wspieraniem ich działań marketingowych.