Logowanie i przypomnienie hasła w Magico CMS

Pierwsze logowanie do magico cms, reset hasła i zmiana hasła użytkownika.

Michalina Banaczyk

sync.magico

Autor Michalina Banaczyk

Magico CMS to zaawansowane oprogramowanie do zarządzania treścią witryny. Jego działanie zbliżone jest do funkcjonowania innych silników CMS jak WordPress, Joomla itp. Aby zalogować się to interfejsu administratora - do adresu strony internetowej należy dopisać "/panel". Czyli np. www.domena.pl/panel.

Po wpisaniu powyższego adresu system przekieruje nas do okna logowania. Do logowania niezbędne są:

  • nazwa użytkownika lub adres e-mail
  • hasło

W przypadku podania niepoprawnych danych system wyświetli błąd. Po 5 nieudanych próbach logowania system zablokuję możliwość logowania dla danego adresu IP. Blokada zostanie automatycznie zdjęta o północy.

Przypomnienie hasła administratora

W przypadku zapomnienia hasła do panelu administracyjnego mamy możliwość skorzystania z opcji wygenerowania nowego hasła. W tym celu należy przejść na stronę logowania do panelu zarządzania, a następnie kliknąć link "Nie pamiętasz hasła? Reset".

W kolejnym kroku należy podać adres e-mail, który przypisany był w systemie do konta administratora. Po podaniu prawidłowego adresu nowe hasło zostanie wysłane w wiadomości e-mail.

Pierwsze logowanie

Po otrzymaniu danych do nowego panelu magico cms rekomendujemy zmianę hasła użytkownika. Aby przejść do ustawień konta nalezy w prawym górnym rogu kliknąć ikonę koła zębatego  , a nastepnie z rozwjnego menu wybrać opcję Konto użytkownika.

W wyświetlonym formularzu należy dwukrotnie wprowadzić nowe hasło i kliknąć przycisk Zapisz.