+48 726 322 202 kontakt@magico.pl

Baza wiedzy

Blog Agencji Magico

Psychologia decyzji e-konsumenta

Marketing interaktywny

Badania pokazały, że decyzje konsumentów w internecie nie zawsze podyktowane są racjonalnymi argumentami. Ponad 90% kupujących podejmuje decyzję zakupową na podstawie zdjęcia produktu umieszczonego w sklepie internetowym. Aby wstępnie ocenić produkt i zadecydować o jego kupnie potencjalny klient potrzebuje tylko 90 sekund. Po tym czasie może porzucić przeglądanie naszej witryny i więcej do niej nie wrócić.

Serwis Vouchercloud przygotował infografikę, w której wykorzystał kilkanaście badań przeprowadzanych na konsumentach w kontekście zakupów przez internet. Wnioski jakie można wyciągnąć z efektów tych badań powinny zostać wyciągnięte przez nas i wykorzystane w Twoim e-biznesie.

Decyzje zakupowe klientów podejmowane są w 90 sekund. Zwykle na podstawie zdjęć lub filmów video produktu. Bardzo istotne jest oferowanie wielu ujęć i kilku różnych fotografii sprzedawanego przedmiotu. W przypadku 25 na 100 reklamacji jako powód podawana jest informacja "Produkt nie jet tym czego oczekiwałem". Posiadanie wiernych zdjęć zmniejsza ryzyko reklamacji.

Infografika - Zachowania konsumentów w internecie

Bartłomiej Banaczyk
Bartłomiej Banaczyk specjalista od reklamy i marketingu interaktywnego

Kiedy opowiadam o tym co robię, zwykle sprowadzam to do krótkiego zdania: w mojej codziennej pracy staram się doradzać firmom i markom co robić, aby dobrze wyglądać. Mam bzika na punkcie relacji, ich budowania i utrzymywania. Od zawsze siedzę w internecie. Razem z naszymi klientami walczę, aby doświadczenia użytkownika na ich stronach, były jak najlepsze.

Phone icon
Phone icon
Skontaktuj się z nami!
Close

Chcesz z nami porozmawiać?

Potrzebujesz pomocy?

Zostaw nam swój numer.

Oddzwonimy w kilka minut!

Tel loader
Wpisz poprawny numer