+48 726 322 202 kontakt@magico.pl

Baza wiedzy

Blog Agencji Magico

Fałszywe smsy o domenach - nie daj się nabrać!

Domeny internetowe

Od kilku lat w branży domen internetowych można zaobserwować niepokojący proceder naciągania osób indywidualnych i firm na dodatkowe domeny. Jeżeli na Twój telefon przyszedł sms o wygasającej domenie - koniecznie skontaktuj się z Twoim operatorem domen lub osobą, która się nimi dla Ciebie opiekuje. 

Uprzejmie informujemy, że nazwa domeny (…) nie została opłacona na kolejny okres rozliczeniowy i jest w trakcie 14-dniowego wygasania. Usługi z nią związane przestaną być wkrótce dostępne. Koszt odnowienia na kolejny rok wynosi 99zł netto. Zadzwoń pod nr 22 270 63 91 (Infolinia 801 06 63 91) lub odeślij ‘Kontakt’, oddzwoni konsultant. Z pozdrowieniami, zespół Domeny365.eu.

 

Smsy takiej treści wysyłane były przez kilka lat do dziesiątek różnych firm i instytucji. Próba oszustwa charakteryzuje się przede wszystkim faktem, że firma domeny365.pl próbuje sprzedać domeny, których klient w danym momencie nie posiada, a która jest jedynie podobna do posiadanego przez niego adresu.

Szczegółowo ujął ten temat portal niebezpiecznik.pl w artykule: SMS-y od domeny365.eu -- nie dajcie się nabrać. Redakcja niebezpiecznika opisała proces oraz na bieżąco aktualizuje wpis o nowe wątki pojawiające się w tej sprawie. 

Bartłomiej Banaczyk
Bartłomiej Banaczyk specjalista od reklamy i marketingu interaktywnego

Kiedy opowiadam o tym co robię, zwykle sprowadzam to do krótkiego zdania: w mojej codziennej pracy staram się doradzać firmom i markom co robić, aby dobrze wyglądać. Mam bzika na punkcie relacji, ich budowania i utrzymywania. Od zawsze siedzę w internecie. Razem z naszymi klientami walczę, aby doświadczenia użytkownika na ich stronach, były jak najlepsze.

Phone icon
Phone icon
Skontaktuj się z nami!
Close

Chcesz z nami porozmawiać?

Potrzebujesz pomocy?

Zostaw nam swój numer.

Oddzwonimy w kilka minut!

Tel loader
Wpisz poprawny numer